poniedziałek, 20 czerwca 2016

Druga miłość - Konie

  Wczoraj dostałam najpiękniejszy prezent na świecie od mojego mężczyzny. Nie miałam pojęcia gdzie jedziemy , aż do momentu zobaczenia tabliczki byłam w niepewności. W głowie miałam tysiąc pomysłów "park rozrywki?" , "basen?" , "taras widokowy?" .. jednak M trafił w 110% z niespodzianką - zabrał mnie  do Stadniny Koni. Byłam w ogromnym szoku, aż nie wiedziałam co powiedzieć. Ponieważ kiedyś próbowałam swoich sił w jeździe konno , lecz  że jest to dość drogie hobby musiałam przestać.. jednak moja miłość do tych pięknych stworzeń pozostała. 
Kiedy weszliśmy już na teren stadniny, Pani instruktor przydzieliła mi piękną klacz - Gratkę. Była ona maści jasno brązowej i średniej wielkości. Ze względu że dawno nie miałam styczności z jazdą , nie mogłam pojechać w teren ,oraz na ujeżdżalnię. Może to i nawet lepiej bo miałam indywidualna naukę co pozwoliło mi szybciej przypomnieć sobie style jazdy ,oraz teorię. Lecz przed wejściem na wybieg, musiałam wyczyścić konia, oraz go wyszczotkować. Dla mnie to już było coś pięknego .. sam fakt że mam jakąkolwiek styczność z tym zwierzęciem sprawia mi ogromną radość. 
Po zabiegach estetycznych ruszyliśmy na wybieg. Tam nauka równowagi bez trzymanki podczas stepu , oraz opanowanie kłusa anglezowanego i  ćwiczebnego. 

Co do stadniny mogę ja polecić w 100%. Boksy koni są w odpowiednich wymiarach ,  konie są czyste, zadbane. Co najważniejsze ( a niestety dużo osób o tym zapomina , lub lekceważy) czyszczenie zwierzęcia przed ujeżdżaniem. Co do nauki, tak samo zostałam zaskoczona pozytywnie. Teoria i praktyka jest przyswajana w tym samym czasie. Nie jest rozbita na 2 części , co pomaga szybciej opanować dany styl jazdy. Instruktorzy mili, wyrozumiali, oraz dbają o bezpieczeństwo i zdrowie podopiecznego ,oraz konia -co chyba jest najważniejsze.
Wszystkim z województwa Łódzkiego polecam tą Stadninę. "Stajnia Wiki"

http://www.jazda-konna.com/  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz